Národná púť k Sedembolestnej Panne Márii potrvá 4 dni

    Národná púť k Sedembolestnej Panne Márii potrvá 4 dni

    ZÁHORÍ.SK| V piatok (13.9.) sa začne Národná púť k Sedembolestnej Panne Márii v Šaštíne, ktorá potrvá až do pondelka. Informoval o tom PR manažér púte Miroslav Janák.

    Pre pútnikov rôznych vekových kategórií je pripravený bohatý duchovný program, ktorý potrvá štyri dni. “Začne sa v piatok o 17.00 h mariánskou hodinkou, svätou omšou a hudobno-dramatickým pásmom o sv. Matke Tereze. Sobotný program zahŕňa sväté omše, modlitbu posvätného ruženca, krížovú cestu a adoráciu,” uviedol manažér púte.

    Púť vyvrcholí v nedeľu 15. septembra slávnostnou svätou omšou o 10.30 h za účasti slovenských biskupov. Hlavným kazateľom bude apoštolský prefekt v Azerbajdžane Mons. Vladimír Fekete. Nedeľný program bude pokračovať detským pásmom, viacerými svätými omšami a sprievodným kultúrnym programom.

    “V pondelok sa štvordnie zakončí púťou seniorov a chorých. Hlavným celebrantom a kazateľom na pondelkovej svätej omši so začiatkom o 10.30 h bude bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko. Počas celej púte budú k dispozícii kňazi vysluhujúci sviatosť zmierenia,” uzavrel Janák.