Súťaž o najkrajšie fotografie Záhoria pozná svojich víťazov

  Súťaž o najkrajšie fotografie Záhoria pozná svojich víťazov

  Smrdáky (19. novembra) – Oblastná organizácia cestovného ruchu Záhorie (OOCR Záhorie) vyhlásila aj v roku  2021 fotografickú súťaž na tému „Zaži Záhorie“. Do 4. ročníka sa zapojilo 60 amatérskych i profesionálnych autorov. Z viac ako 100 fotografií vybrala tie najlepšie diela odborná porota, ale i verejnosť. Medzi víťazmi aktuálneho ročníka dominovala voda.


  Ide už o tradičnú aktivitu regionálnej organizácie. Cieľom súťaže je priblížiť najkrajšie miesta na Záhorí. "Zmyslom je neprezentovať len tie najznámejšie pamiatky, ktoré sú všeobecne známe. Chceme ukázať malebné zákutia nášho regiónu, ktoré inšpirujú k ich návšteve nielen turistov zvonka, ale aj samotných Záhorákov," uviedol výkonný riaditeľ OOCR Záhorie Martin Lidaj.


  Verejnosť mala možnosť určiť víťaza hlasovaním prostredníctvom sociálnej siete. Najväčší počet „lajkov“ získala fotografia od Dominika Schultza s názvom Skalické rybníky.


  Svojho favorita si vybrala aj odborná porota. Hlavným porotcom bol organizátorka súťaže Dominika Ondrovičová, profesionálny fotograf Adam Húšek a ďalšími profesionálny fotograf Tomáš Bilka. Najlepším dielom aktuálneho ročníka je podľa nich fotografia „Z Bilkovych Humeniec“ od Mateja Gengela, ktorý opísal vznik fotografie. „Vyrazili sme smer Bilkové Humence v sobotu ráno o 3:00 aby sme stihli ráno “modrú hodinku”. Veľa ľudí si povie “jeee pekná fotka”, ale 99 percent nevie čo preto ten človek musí urobiť, musí ísť do diskomfortu, aby potešil oko diváka.


  "Súťaž vnímam ako výborný marketing. Najlepšie diela budú vystavené na spoločnej výstave. Som presvedčený, že návštevníkov vzhliadnutie týchto atraktívnych fotografií motivuje k návšteve miest, ktoré na Záhorí ešte nepoznajú. Je jedno, či ide o región Holíča, Senice, Skalice či Malaciek. Záhorie je krásne všade," uviedol predseda predstavenstva OOCR Záhorie Zdenko Čambal.


  Víťazní autori získajú ceny od členov OOCR Záhorie ako napr. poukážky od Pivovaru Štramák a vína od Vinárstvo Habsburg. Ich diela budú zároveň súčasťou kalendára, ktorý organizácia pripravila na rok 2022.

  Fotogaléria