Náučno rozprávkový chodník Bobria hrádza

  Náučno rozprávkový chodník Bobria hrádza

  Aktuálne je chodník z časti (ponad vodnú hladinu) rozbraný a čaká sa na jeho opravu.

  Trasa

  Kuchyňa - Camping park Karpaty – vodná nádrž Kuchyňa – okružný rozprávkovo-náučný chodník Bobria hrádza – vodná nádrž Kuchyňa - Camping park Karpaty

  Popis trasy

  Prejdeme obcou a dostaneme sa na priehradný múr, obídeme jednu stranu priehrady po asfaltke, ktorá ďalej vedie do chatovej oblasti, avšak my sa zvrtneme k nádrži a zaparkujeme na začiatku náučného chodníka. Je tu náučná tabuľa o celom projekte. Z tabule vyplýva, že chodník je stále rozostavaný.

  Chodník vedie vŕbovým lesíkom s občasným výhľadom na priehradu. Vidíme aj dlhočiznú drevenú lávku. Onedlho míňame peknú lúčku s ohniskom. Pokračujeme chodníkom a po pár minútach sme na drevenej lávke, vedúcej cez podmáčaný les. Prejdeme cez mostík ponad potok a lávka sa zvrtne doľava. Najskôr nás vedie medzi šachorinu. 

  O chvíľočku sa dostávame nad vodnú hladinu. chodník zatiaľ nemá zábradlie, preto odporúčame zvýšiť opatrnosť s malými deťmi. Na druhom konci lávky nás čakal kúsok poľnej cesty a lavičky s ohniskom. Prešli sme na priehradný múr, vedie tadiaľto panelová cesta, a obdivovali sme výhľad na Malé Karpaty. Na záver sme obišli zvyšnú stranu priehrady asfaltkou, kadiaľ sme išli tiež autom. Nie je tu veľká premávka a asfaltová cesta vedie príjemným lesíkom.

  Ak vám na tejto dlhej túre vysmädne alebo vyhladne, odporúčame zastaviť sa v Camping park Karpaty na pečenú rybku, čapovanú kofolu a deti si užijú kopec zábavi na ich atrakciách.

  Ďalšie Informácie

  Nadmorská výška:
  max. 270 m n.m.
  min. 260 m n.m.
  Prevýšenie:
  stúpanie: 15 m
  klesanie: 15 m
  Náročnosť:
  1
  Vzdialenosť:
  2 km
  Čo vidieť:
  Camping Park Karpaty

  Fotogaléria